Поради початківцю рибалці. атрактанти для лову коропа

Недалеко от станции Леонтьево окуни да лещи осень
12.09.2012
Говорящая щука
19.09.2012

Поради початківцю рибалці. атрактанти для лову коропа

Атрактанти та спосіби їх використання

У цій статті йтиметься про атрактантів і спосіб їх використання. Вони застосовуються для лову коропа. Насамперед давайте розберемося з термінами. Почнемо, саме слово атрактанти бере свій початок від латинського айгаМо, що означає – притягувати до себе, також означає синтетичні чи природні речовини, що використовуються для залучення живих організмів. Але мені подобається більше російське позначення «привабники», воно, на мою думку, набагато простіше сприймається в нашому суспільстві. У статті хочу викласти свій погляд на атрактанти і надам їм власну класифікацію.

Є можливість, що моя думка здебільшого відрізняється від загальноприйнятої думки щодо цих питань, але я не намагаюся нікому нав’язувати її.

Атрактанти, за різноманітністю їхнього впливу на організми, можна розділяти на кілька груп: речовини, здатні стимулювати розмноження; також надають стимулюючі вплив харчування. Нам, звичайно, важливі атрактанти, здатні залучити рибу, стимулюючи харчування коропа. Ми можемо розділити привабники на кілька груп, розрізняючи їх за способом впливу на чутливі органи риби. Колір або насадка може привернути увагу коропа.

Також риба може ефективно реагувати на частинки підгодовування, що володіють різним ступенем плавучості, наприклад одні спливають, інші навпаки тонуть, треті ж знаходяться в середніх шарах води. Оточивши підгодовування хмарою каламуті, можна ефективно привернути увагу риби. Цей ефект дають кулі, що складаються з сипучого підгодовування. На мій погляд, підгодівлі, що пилять, і барвники варто віднести до групи привабників візуальних.

Харчові атрактанти можна віднести до хімічних привабників, здатних розчинятися у воді. Короп, використовуючи органи нюху здатний виявити дуже малі концентрації різноманітних речовин, які розчинили у воді, і знайти джерело, використовуючи градієнт концентрації привабника.

Варто розуміти, наскільки сильні стимулятори харчування не становили вашу підгодовування і насадку, вони не в змозі впливати до тих пір на рибу, поки не будуть розчиняються у воді, або ж риба не з’їсть їх, проаналізувавши за допомогою органів смаку. Деякі з вас, напевно, звертали свою увагу на те, як бойли працюють не відразу, тільки після того, як якийсь час знаходилися у воді.

Рибалки в основному пов’язують це зі зменшенням концентрації запаху, який видає насадкою, вважаючи, що сильний запах насадки відлякує обережну рибу. Причина цього явища, насправді, полягає ще й у бойлі, який одразу не в змозі «віддавати» залучені в ньому у воду. Для того щоб складові бойла розчинялися у воді, подаючи рибі сигнал, потрібен певний час. Велика ефективність розчинних бойлів пояснюється цим явищем.

На мою думку, окрема група привабників повинна включати речовини, які впливають на процес метаболізму. Оскільки речовини починають працювати тільки всередині організму риби, вони не мають достатньої розчинності у воді. Я дав би їм назву внутрішніх привабників.

Основні привабники на мій погляд, це прискорювачі метаболізму, підсилювачі смаку та стимулятори апетиту.

Завдання, для вирішення яких використовуються атрактанти:

• здатні залучити рибу до зони лову (далекі);
• утримують рибу в зоні лову (ближні);
• що стимулюють активне харчування риби (апетит, метаболізм);
• що залучають рибу до наживки.

Щоб виконати кожну з функцій зазначених вище використовуються різні речовини, або одні й ті ж речовини, змінюючи їх концентрацію. Пропоную докладніше зупинитися на привабниках, які застосовують під час лову коропа.

ПРИВАБНИКИ ВІЗУАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ

За допомогою барвників, можна надавати різні кольори підгодівлі та насадці. Для цих цілей використовуються «спеціалізовані» та харчові барвники, їх можна придбати у рибальських магазинах. Випускаються барвники у рідкій та порошковій формах. Можна добитися, у разі потреби, будь-якого відтінку, змішуючи барвники різних кольорів.

Виготовляючи самостійно бойли, до складу базової суміші можна вносити порошкові барвники, розчиняючи в рідини. Але важливим моментом є розподіл барвника та повного розчинення порошку в рідині. Проблема полягає в тому, що порошкові барвники часто беруться грудками, які практично неможливо розчинити. Я рекомендую вносити порошкові барвники в базову суміш, ретельно перемішуючи її.

Слід змішувати рідкі барвники із рідкими компонентами, використаними при виготовленні бойлів. Тоді проблем практично не виникає. Перевага рідких барвників полягає в їх технологічності, а порошкових, у володінні кращих фарбуючих властивостей.

Слід заздалегідь змішувати порошкові барвники, забарвлюючи сипку підгодовування.

Comments are closed.